Konserwacja butów skórzanych

REEBOK REKLAMACJA ODWOŁANIE OD ODRZUCONEJ REKLAMACJI BUTÓW

Moda na buty skórzane nigdy nie przeminie. Ze względu na popularność i trendy mogą zmieniać się fasony, kolory i wzory obuwia. Jednak jego serce od wieków pozostaje takie samo. Skóra jako materiał naturalny jest niezwykła, posiada wysokie walory użytkowe jak i higieniczne. Buty skórzane, które są odpowiednio pielęgnowane mogą posłużyć nam długie lata.

Skóra naturalna jest materiałem ponad wszystko wyjątkowym, który zgodnie z panującą modą można bardzo łatwo odświeżyć i nadać nowe barwy i kolory. Przywracając skórze świetność, a starym butom nadając dawny blask.

Czy wiesz jak powinno się konserwować buty wykonane ze skóry naturalnej licowej tzw. gładkiej? Jest to wiedza ponad czasowa dlatego też zapraszam, przeczytaj ten artykuł do końca i dowiedz się jak dbać o swoje ulubione buty.

Oczyszczanie butów.

Dobry szewc wie, że skórę naturalną licową można wyczyścić praktycznie ze wszystkiego. A pozostałe ubytki i niedoskonałości odpowiednio oprawić, wypełnić i zamalować. Do czyszczenia tego rodzaju butów wykorzystujemy przede wszystkim miękką szczotkę, która posłuży nam do wyczyszczenia najgrubszego brudu oraz pozwoli oczyścić wszystkie zakamarki oraz podeszwę. Kiedy mamy ten etap już za sobą to czas na dokładne wyczyszczenie elementów gładkich miękką wilgotną ściereczką z dodatkiem mydła. Do takiego czyszczenia obuwia bardzo dobrze sprawdzi się klasyczne mydło, takie jak każdy z nas ma w domu. Jeżeli chcecie bardziej dogodzić swoim ukochanym butom to gorąco polecam zakup specjalnego mydła siodlarskiego, które już na tym etapie nada skórze jeszcze lepszej świeżości.

Kiedy już wyczyściliście buty z brudu i kurzu należy jest wysuszyć poprzez wytarcie suchą i czystą ściereczką a następnie odstawić na pół godziny w suche i zacienione miejsce. Bardzo ważne, żeby butów nie stawiać w pobliżu źródeł ciepła, na grzejnikach, kaloryferach a nawet na słońcu.

Właściwa konserwacja

Kiedy mamy już wyczyszczone i wysuszone buty to należy teraz przystąpić do właściwej konserwacji. Na tym etapie należy potraktować je takimi środkami, które nie tylko natłuszczą czystą i suchą skórę, ale i również nadadzą jej połysku lub matu, a nawet zakryją niedoskonałości. W tym zakresie mamy do wyboru bardzo szeroki wachlarz środków, które są dostępne na rynku.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Treść zgłoszenia
Dodaj zdjęcia - minimum 2

Po wysłaniu formularza poczekaj aż wyślą się dokumenty,  powyżej pojawi się potwierdzenie, a kopię otrzymasz na maila.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Wybierz sprawę
Treść zgłoszenia