O mnie – mediator

Spis treści

Karol Pesta

STAŁY
MEDIATOR
SĄDOWY

Szanowni Państwo, jest mi niezmiernie miło, że mogę się Państwu przedstawić. Nazywam się Karol Pesta, mieszkam i prowadzę kancelarię mediacyjną w Iławie w województwie warmińsko-mazurskim. Moje zainteresowanie mediacją jest konsekwencją wielu różnych doświadczeń i obserwacji, które sprawiły, że moją misją jest wspieranie innych osób. 

Moja motywacja

Tak, jak każdy student prawa, zacząłem rozglądać się za ścieżką, którą wybiorę w przyszłości. Zdobyta wiedza pomogła mi dostrzec, że zawód adwokata, czy radcy prawnego nie pozwolą mi na realizowanie swoich ambicji. Patologie, które występują w naszym państwie bezpośrednio uderzają w zwykłych obywateli. Absurdalnie długie postępowania, chaos prawny, amatorska legislacja, uzależnienie prokuratury i prokuratorów od jednego polityka, upadek autorytetu sędziów, afera hejterska stworzona w Ministerstwie Sprawiedliwości, zawładnięcie Trybunału Konstytucyjnego przez władzę ustawodawczą, zniszczenie Krajowej Rady Sądownictwa, nielegalne naruszanie swobód obywatelskich i zamykanie przedsiębiorstw w trakcie pandemii i wiele, wiele innych patologii utwierdziło mnie w przekonaniu, że nastał beznadziejny czas dla realizacji zawodu prawnika.

Mediacja to rozwiązanie

Dlatego też zacząłem szukać alternatywy, ścieżki dalszego rozwoju. Okazało się, że doskonałym narzędziem do samorealizacji  jest mediacja. Mediacja pozwala ominąć wszystkie problemy, które są związane z funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości. Oto kilka z zalet mediacji:

  • redukuje ryzyko procesu, ponieważ strony mają realny wpływ na wynik mediacji i wspólnie kształtują swoje zobowiązania,
  • obniża koszty postępowania, w mediacji nie są potrzebni profesjonalni pełnomocnicy,
  • daje ogromne poczucie sprawczości,
  • mediacja jest prowadzona w intymnym miejscu w spokojnej atmosferze, bez stresu.

W mediacji to strony decydują, jak zakończy się całe postępowanie, swobodnie kształtują swoje zobowiązania, dzięki czemu nie uzależniają rozstrzygnięcia od osoby trzeciej, czyli sędziego. Dodatkowo rozwiązywanie sporów z pomocą mediacji jest zdecydowanie szybsze i większość ugód udaje się podpisać w zaledwie 3 miesiące. To super wynik w porównaniu z postępowaniami sądowymi, które trwają lata…

MIĘDZYNARODOWA CERTYFIKACJA VCC

mediator karol pesta zdał egzamin fundacji VCC

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Wybierz sprawę
Treść zgłoszenia

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Treść zgłoszenia
Dodaj zdjęcia - minimum 2

Po wysłaniu formularza poczekaj aż wyślą się dokumenty,  powyżej pojawi się potwierdzenie, a kopię otrzymasz na maila.

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Wyślij zgłoszenie do 15 października.
Koszt opinii

150

100 zł