Odrzucona reklamacja butów Geox – rozklejona podeszwa

Oczywista wada – odklejenie podeszwy w butach marki Geox

W tym wpisie prezentuję kolejną wadę polegającą na odklejeniu podeszwy od cholewki. Niestety tak istotna i oczywista wada ukryta spotkała się z odrzuceniem reklamacji przez TK MAXX oraz ich rzeczoznawcę Panią Monikę Czyż z kółka rzeczoznawców przy Polskiej Izbie Przemysłu Skórzanego. Czasami trudno jest zrozumieć motywację, którą kieruje się osoba odrzucająca tak oczywiste wady. Jak prezentuje poniższe zdjęcie próżno jest szukać śladów, które mogłyby wskazywać na winę użytkownika. Dlatego szczerze powątpiewam, że do rozklejenia doprowadziła użytkowniczka tych bardzo ładnych butów marki Geox. Widoczne rozległe ślady kleju są znamienne i wprost wskazują na wadę ukrytą wyrobu.

ODRZUCONA REKLAMACJA OBUWIA

Szanowni Państwo, od razu widać, że odrzucenie reklamacji butów było bezzasadne z punktu widzenia technologii obuwia. Jak widzimy na powyższych zdjęciach przedstawione do oceny obuwie jest w dobrym stanie. Bardzo ładne i wykonane z wysokiej jakości materiałów buty powinny posłużyć zdecydowanie dłużej niż kilka miesięcy. Gruba warstwa zastygniętego kleju, która została na cholewce bezspornie wskazuje na to, że mamy do czynienia z wadą ukrytą wyrobu. Takie wady są bezpośrednio związane ze zjawiskiem powierzchniowym adhezji. Bardzo dziwię się sprzedawcy, że nie naprawił tych butów i dlatego słusznym jest odwołanie od odrzuconej reklamacji oraz odstąpienie od umowy i wezwanie do zapłaty. W przypadku wątpliwości słusznie jest skorzystać z bezpłatnej konsultacji i zweryfikować, czy warto jest sens pisać odwołanie od reklamacji.

Skorzystaj z darmowej konsultacji

Jeżeli znaleźli się Państwo w podobnej sytuacji to zapraszam do skorzystania z darmowej konsultacji. Można wysłać zgłoszenie na adres email: biegly.obuwie@gmail.com lub korzystając z FORMULARZ KONTAKTOWY

odwolanie od reklamacji, rzeczoznawca obuwia
Strona główna