Pękanie syntetycznych wstawek w półbutach marki Vans

Spis treści

Pękanie syntetycznych wstawek w półbutach marki Vans

ODRZUCONA REKLAMACJA BUTÓW VANS

Dzisiejszym przykładem wady ukrytej jest reklamacja butów, w której wystąpiło o uszkodzenie cholewek w postaci odklejenia i w następstwie pękania syntetycznego wykończenia od tekstylnej przyszwy w trampkach marki Vans w rozmiarze 37 o numerze katalogowym 721454. Obuwie wykonano z materiału tekstylnego oraz skóry powlekanej.

Niestety konsument spotkał się z odmową reklamacji obuwia.

odrzucona reklamacja vans

Jak widać na zdjęciach, stan i charakter powstałego uszkodzenia nie wskazuje na to, żeby przyczynił się do niego użytkownik. Brak jest takich śladów jak zahaczenia, nacięcia, obicia, czy zadrapania. Nie mniej sprzedawca zakwalifikował niniejsze uszkodzenie jako uszkodzenie mechaniczne, co jest oczywiście prawdą. Uszkodzenie mechaniczne to takie, które powstaje w związku z działaniem siły fizycznej. Dlatego, że pękająca implikacja jest tłoczona na materiał pod ciśnieniem, występuje tutaj zgrzewanie dwóch materiałów. Brak trwałości tego połączenia skutkowało odseparowaniem syntetycznych wstawek od ich bazy.

Odwołanie od odrzuconej reklamacji

Złożenie odwołania od reklamacji jest w tym przypadku zasadne i oczywiste. Bowiem odseparowany materiał utracił swoje właściwości w zakresie wytrzymałości i w trakcie normalnego użytkowania, w związku z pracą obuwia w cyklu chodu – zaczął pękać i powstały rozerwania. Taki stan faktyczny pozwala na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, gdyż wskazuje on na istotną wadę fizyczną, która tkwiła w wyrobie w chwili wydania go kupującemu. Natomiast każdy przypadek jest inny i zawsze warto skonsultować się z rzeczoznawcą obuwia. Ważne jest, żeby dokonywać oceny z uwzględnieniem całokształtu stanu obuwia, zużycia jego elementów składowych. Proszę pamiętać, że obuwie jako produkt konsumpcyjny się zużywa i niektóre wady właśnie mogą być wynikiem obciążeń amortyzacyjnych. Poniżej więcej zdjęć niniejszych uszkodzeń.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Treść zgłoszenia
Dodaj zdjęcia - minimum 2

Po wysłaniu formularza poczekaj aż wyślą się dokumenty,  powyżej pojawi się potwierdzenie, a kopię otrzymasz na maila.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Wybierz sprawę
Treść zgłoszenia

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Wyślij zgłoszenie do 15 października.
Koszt opinii

150

100 zł