Rozpruty szew w damskich butach Ryłko

Spis treści

Rozpruty szew w damskich butach Ryłko

Odrzucona reklamacja botki Ryłko

Ten artykuł przedstawia kolejną wadę ukrytą, która objawiła się poprzez rozprucie szwa wywijanego na pięcie. Dlatego też moja klientka złożyła reklamację na zasadach rękojmi. Niniejsza reklamacja butów Ryłko została uznana przez sprzedawcę. Sprzedawca w oparciu o przepisy o rękojmi próbował przywrócić towar do stanu zgodnego z umową – oświadczając, że „możemy poza reklamacyjnie, bezpłatnie naprawić obuwie.”. Jak się można domyślić, taka naprawa okazała się nieskuteczna. Wobec czego konsumentka złożyła ponowną reklamację, którą sprzedawca niestety odrzucił wskazując, że ponowne ujawnienie się wady jest „uszkodzeniem mechanicznym”, którego na załączonych zdjęciach nie widać.

Odwołanie od odrzuconej reklamacji

Odwołanie od reklamacji, które złożyła klientka, w tej sprawie okazało się nieskuteczne. Dlatego też ta sprawa trafiła w moje ręce. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że przyczyna ujawnienia wady tkwiła w wyrobie w chwili wydania go kupującemu. Ponad to w zakresie rozprucia nie istnieją ślady, które mogą wskazywać, że przyczyniła się do niego użytkowniczka. Brak jest oznak zahaczeń, nacięć itp. W związku z tym trzeba uznać, że wada ujawniła się w trakcie normalnego użytkowania, zgodnie z przeznaczeniem obuwia.

Po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy, które zostało podparte wykonaną przeze mnie ekspertyzą rzeczoznawczą konsumentka odzyskała wszystkie pieniądze – za produkt oraz poniesiony koszty.

Każda reklamacja jest indywidualna, a w rozstrzygnięciu w przypadku wątpliwości pomoże profesjonalny rzeczoznawca technologii obuwia.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Treść zgłoszenia
Dodaj zdjęcia - minimum 2

Po wysłaniu formularza poczekaj aż wyślą się dokumenty,  powyżej pojawi się potwierdzenie, a kopię otrzymasz na maila.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Wybierz sprawę
Treść zgłoszenia

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Wyślij zgłoszenie do 15 października.
Koszt opinii

150

100 zł