Odrzucona reklamacja trzewiki Venezia

Opis klienta: pękanie skórzanych elementów

Kraków

Post na Facebooku

Złożona przez konsumenta reklamacja dotyczy pęknięcia mankietów w butach.

 
Niestety, co koniecznie muszę sprostować na samym początku. Pęknięte mankiety nie są skórzane tak jak twierdzi sprzedawca w reklamacji tych butów. Jest to zwykły materiał syntetyczny, który nie tylko popękał, ale i również się rozwarstwił. 
 

Ocena biegłego rzeczoznawcy obuwia

Syntetyczne lico materiału skóropodobnego zostało osadzone na bardzo elastycznej bazie z dzianiny. I jest to zastosowanie całkiem słuszne ponieważ pozwala to na wygodne zakładanie obuwia jak i dopasowanie cholewy. Jednakże żeby takiego rodzaju połączenie było prawidłowe i zgodne ze sztuką to elastyczność łączonego nośnika z licem poliuretanowym powinny być zbliżone. W innym przypadku, tak jak widzimy na tym przykładzie, zbyt sztywne i nieelastyczne lico zacznie się rozrywać. Gdyby na bazę wykorzystano materiał o mniejszej ciągliwości to zapewne takie pęknięcia nie miałyby możliwości powstać. Ponieważ sztywne lico trzymałaby od spodu sztywniejsza baza. Taki stan faktyczny wskazuje jednak na wadę lica sztucznej skóry i do ujawnienia tej zmiany nie przyczynił się użytkownik.

 

Wada-nieistotna-reklamacja-adidas-rzeczoznawca-obuwia-uznanie-reklamacji-odrzucona-reklamacja-buwia-odwołanie-od-reklamacji-butów-odrzucona-reklamacja-obuwia-uszkodzenie-mechaniczne-odmowa-reklamacji-obuwia-odrzucona-reklamacja-obuwia-uszkodzenie-mechaniczne

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Treść zgłoszenia
Dodaj zdjęcia - minimum 2

Po wysłaniu formularza poczekaj aż wyślą się dokumenty,  powyżej pojawi się potwierdzenie, a kopię otrzymasz na maila.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Wybierz sprawę
Treść zgłoszenia