Odrzucona reklamacja trzewiki Venezia

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Spis treści

Opis klienta: pękanie skórzanych elementów

Kraków

Post na Facebooku

Złożona przez konsumenta reklamacja dotyczy pęknięcia kołnierzy w trzewikach.

 
Na wstępie jestem zmuszony sprostować, że uszkodzone kołnierze nie są są skórzane tak, jak twierdzi sprzedawca w odpowiedzi do reklamacji tych butów. Jest to zwykły materiał syntetyczny, który nie tylko popękał, ale i również się rozwarstwił. 
 

Ocena biegłego rzeczoznawcy obuwia

Syntetyczne lico materiału skóropodobnego zostało osadzone na bardzo elastycznej bazie z dzianiny. I jest to zastosowanie całkiem słuszne ponieważ pozwala to na wygodne zakładanie obuwia jak i dopasowanie cholewy. Jednakże żeby takiego rodzaju połączenie było prawidłowe i zgodne ze sztuką to elastyczność łączonego nośnika z licem poliuretanowym powinny być zbliżone. W innym przypadku, tak jak widzimy na tym przykładzie, zbyt sztywne i nieelastyczne lico zacznie się rozrywać. Gdyby na bazę wykorzystano materiał o mniejszej ciągliwości to zapewne takie pęknięcia nie miałyby możliwości powstać. Ponieważ sztywne lico trzymałaby od spodu sztywniejsza baza. Taki stan faktyczny wskazuje jednak na wadę lica sztucznej skóry i do ujawnienia tej zmiany nie przyczynił się użytkownik.

Wada-nieistotna-reklamacja-adidas-rzeczoznawca-obuwia-uznanie-reklamacji-odrzucona-reklamacja-buwia-odwołanie-od-reklamacji-butów-odrzucona-reklamacja-obuwia-uszkodzenie-mechaniczne-odmowa-reklamacji-obuwia-odrzucona-reklamacja-obuwia-uszkodzenie-mechaniczne

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Treść zgłoszenia
Dodaj zdjęcia - minimum 2

Po wysłaniu formularza poczekaj aż wyślą się dokumenty,  powyżej pojawi się potwierdzenie, a kopię otrzymasz na maila.

Zapisz mnie na kurs!

Moje dane

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Wybierz sprawę
Treść zgłoszenia

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Wyślij zgłoszenie do 15 października.
Koszt opinii

150

100 zł