Po co rzeczoznawca?

Spis treści

Po co rzeczoznawca?

W pierwszej kolejności chciałbym Ci podziękować za odwiedzenie mojej strony oraz zainteresowanie się tym trudnym tematem. Skoro już tu jesteś to na pewno odrzucono Twoją reklamację, a przedstawiona przez sprzedawcę argumentacja obraża zdrowy rozsądek i logikę. Zapewne zastanawiasz się dlaczego tak jest, że w chwili zakupu sprzedawca traktuje Cię jakbyście byli najlepszymi przyjaciółmi. A kiedy sprzedał Ci bubel i przychodzisz złożyć reklamację traktuje Cię jak najgorszego wroga?

PO CO MI RZECZOZNAWCA?

Dobry rzeczoznawca obuwia podejdzie to Waszego problemu kompleksowo i odpowiednio wnikliwie, co pozwoli na merytoryczne rozpatrzenie Państwa sprawy i sporządzenie opinii rzeczoznawczej, z której płyną spójne, logiczne i kategoryczne wnioski. Dobra opinia rzeczoznawcza zdecydowanie zwiększa szanse na wygranie sprawy na etapie przedsądowym, a postępowaniu przed Sądem najczęściej stanowi wystarczający dowód do wydania nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym.

DOWÓD Z DOKUMENTU PRYWATNEGO – OPINIA PRYWATNA

Zgodnie z art. 560 Kodeksu Cywilnego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo
odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla
kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie.

Niniejszy przepis jest prosty i nie wymaga interpretacji, jednakże warto zauważyć jeden bardzo istotny aspekt. „jeżeli rzecz sprzedana ma wadę„. I to w tym miejscu należy upatrywać roli biegłego rzeczoznawcy obuwia. Rzeczoznawca może w odpowiedniej opinii prywatnej stwierdzić wadę reklamowanego obuwia. Dzięki takiej opinii mogą Państwo skutecznie odstąpić od umowy i żądać zwrotu gotówki.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy sprzedawca słusznie odrzucił Twoją reklamację, a może masz problem z napisaniem odwołania od reklamacji. Serdecznie zapraszam do kontaktu, wyślij zgłoszenie na adres biegly.obuwie@gmail.com

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Treść zgłoszenia
Dodaj zdjęcia - minimum 2

Po wysłaniu formularza poczekaj aż wyślą się dokumenty,  powyżej pojawi się potwierdzenie, a kopię otrzymasz na maila.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Wybierz sprawę
Treść zgłoszenia

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Wyślij zgłoszenie do 15 października.
Koszt opinii

150

100 zł