Odrzucona reklamacja – nic straconego

Strona główna / Porady / Odrzucona reklamacja – nic straconego

Znasz to? Stara historia… psują się buty, z uśmiechem na twarzy zanosisz je do sprzedawcy i składasz reklamację. I co? Sprzedawca oczywiście ją odrzuca i robi wszystko żeby Cię zniechęcić. Do tego jeszcze przedstawia opinię niby rzeczoznawcy, która jest pozbawiona logiki…

Wiesz czemu tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta – im więcej osób zniechęci sprzedawca, tym więcej pieniędzy zatrzyma w kieszeni. A konsument co? No pewnie! Kupi następne buty, przecież Ciebie na to stać. Nic dziwnego, że wracasz do domu, patrzysz na te buty i pozostaje dziwny niesmak.

 

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ NIEUCZCIWYM SPRZEDAWCOM.

 

Reklamacje to zarazem kosztowny proces, ale i ogromny biznes dla sprzedawców. Lekceważenie przepisów o reklamacji, o rękojmi to w Polsce ciągle częsta praktyka. Recepta jest prosta, znaleźć taniego pracownika, wysłać go na 20 godzinny kurs za 1 500zł i sprawa załatwiona. Teraz sprzedawca ma swojego człowieka na linii frontu, specjalistę ds. reklamacji. Misja? Odrzucamy! Powód? Uszkodzenie mechaniczne! Wina? Konsumenta! Dlaczego? Bo kupił u nas buty…

 

CIĄGLE MASZ WYBÓR

 

Oczywiście, możesz wyrzucić buty i o nich zapomnieć. Jutro przecież kupisz drugie i historia zacznie się od nowa… Ale pamiętaj, masz WYBÓR! Możesz jeszcze zawalczyć o swoje, przecież nie może być tak, że sprzedawca jest sędzią we własnej sprawie.

 

MOGĘ CI POMÓC

 

Wyślij zgłoszenie za pomocą formularza kontaktowego. Zgłoszenie jest BEZPŁATNE, a ja Ci powiem, czy trafiłeś na uczciwego sprzedawcę. Możesz również liczyć na kompleksowe wsparcie, odpowiem na każde zadane pytanie i pokieruję w dobrą stronę. Przecież cel mamy jeden, wygrać reklamację!

 

Skorzystaj z formularza kontaktowego na dole strony.

 

Zobacz w jaki sposób rozprawiam się z nieuczciwym sprzedawcą. Zapraszam do obejrzenia filmu.

Krok 1.
Proszę wykonać zdjęcia powstałych uszkodzeń w wysokiej jakości.

Krok 2.
Proszę przygotować wszystkie dokumenty związane z reklamacją, w tym dowód zakupu i wykonać ich zdjęcia.

Krok 3.
W ciągu kilku dni dokonam analizy reklamowanego obuwia i odpiszę wskazując możliwe sposoby postępowania.

Krok 4.
Jeśli analiza obuwia przebiegnie pomyślnie i zlecą mi Państwo przygotowanie pisemnej opinii to jej cena wyniesie 123 zł.

Uwaga:
W przypadku wygrania reklamacji sprzedawca zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów z nią związanych w tym m.in. kosztów mojej opinii.

  Załączniki (maksymalna wielkość pojedynczego pliku to 5MB):


  Karol Pesta Rzeczoznawca obuwia

  Przeczytaj o mnie

  Nazywam się Karol Pesta. Jestem niezależnym rzeczoznawcą obuwniczym, zostałem wpisany na listę biegłych sądowych przy Sądzie Okręgowym w Elblągu w dziedzinie obuwnictwo.

  Od wielu lat zajmuję się oceną rzeczoznawczą butów. Moje opinie są oparte o wnikliwą analizę obuwia i powstałych w nich uszkodzeń.

  Sporządzane przeze mnie oceny rzeczoznawcze są szczególnie ważne dla konsumentów ponieważ wzmacniają ich stanowisko w sprawie. Opinia, która wyczerpuje temat co do jego istoty i jest napisana przystępnym językiem znacznie ułatwi kontakt z Rzecznikiem Praw Konsumenta, Inspekcją Handlową oraz stanowi dowód z dokumentu prywatnego, który znacząco wzmacnia stanowisko strony.