Adidas reklamacja Terrex – ciekawe uszkodzenie mechaniczne

Spis treści

Adidas reklamacja Terrex – ciekawe uszkodzenie mechaniczne

Adidas reklamacja półbutów z linii Terrex

Przyjechała do mnie dzisiaj z Lublina reklamacja butów marki adidas, na które reklamacja na podstawie rękojmi niestety została odrzucona. Zdjęcia przedstawiają obuwie, które jest w bardzo dobrym stanie, czyste, higieniczne. Bez większych oznak zmian eksploatacyjnych. Niestety bardzo szybko ujawniła się w nich wada ukryta, futrówka zaczęła się pruć i rozdzierać. Stan i charakter powstałych uszkodzeń oraz ich umiejscowienie wskazuje na to, że przy montażu składowych cholewki igła szwalnicza uszkodziła przędzę dzianiny, która zaczęła się w tych miejscach rozrywać oraz pruć. Tak odrzucona reklamacja obuwia mogła spotkać się tylko z oburzeniem i słusznym zresztą odwołaniem od reklamacji. Jednakże i to nie pomogło, sprawa w końcu trafiła w moje ręce. Dzięki temu mogę Państwu pokazać niezwykle rzadko spotykaną (przynajmniej w mojej praktyce) wadę technologiczną. Taka wada zawsze będzie wada istotna ponieważ dalsze użytkowanie wyrobu doprowadzi do jego degradacji.

Na zdjęciach zamieściłem zielone strzałki, żeby dokładnie pokazać ślady, o które w tym przypadku chodzi. Taki stan faktyczny nie pozostawia złudzeń, a odmowa reklamacji była całkowicie nieuzasadniona. Ogólnie rzecz ujmując prezentowany model adidas Terrex jest bardzo dobrym wyrobem obuwniczym, w tej wersji z membraną Gore-Tex.

Odwołanie od reklamacji

W tym przypadku do czynienia mamy z reklamacją adidas. Natomiast, jeżeli pojawiają się wątpliwości, czy wasza reklamacja została potraktowana poważnie to zapraszam do kontaktu i przesłanie bezpłatnego zgłoszenia. Wstępna weryfikacja pozwoli na ocenę Państwa reklamacji. Następnie odpowiem Państwu na to czy wada jest istotna, czy jest nie istotna oraz, czy w mojej ocenie jest możliwe pozytywne załatwienie Państwa sprawy. Pomogę Państwu napisać odwołanie od reklamacji, a kiedy wada jest istotna to można skutecznie odstąpić od umowy. Nie ma znaczenia, czy jest to reklamacja Eobuwie, Zalando, Nike, Reebok, czy jeszcze innej firmy. Jeżeli sprzedawca działa nieuczciwie, wtedy należy podjąć odpowiednie działania. Rękojmia jest jednym, ze sposobów dochodzenia swoich praw za sprzedany przez sprzedawcę wadliwy towary. Możemy złożyć reklamację na podstawie rękojmi, tak jak w tym przypadku, kiedy w rzeczy sprzedanej ujawniła się wada fizyczna.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Treść zgłoszenia
Dodaj zdjęcia - minimum 2

Po wysłaniu formularza poczekaj aż wyślą się dokumenty,  powyżej pojawi się potwierdzenie, a kopię otrzymasz na maila.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Wybierz sprawę
Treść zgłoszenia

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Wyślij zgłoszenie do 15 października.
Koszt opinii

150

100 zł