Odrzucona reklamacja korków Adidas w R-gol

Spis treści

Odrzucona reklamacja korków Adidas w R-gol

Reklamacja korków piłkarskich w R-golu

Na początku października skontaktował się ze mną klient, Pan Robert z Warszawy. Pan Robert kupił korki adidas X Speedportal.1 FG, których cena katalogowa wynosi aż 1 199 zł. Po około miesiącu użytkowania w prawym półbudzie doszło do ujawnienia wady, która polega na odklejeniu podeszwy. W związku z tak oczywistą wadą, klient złożył reklamację do sprzedawcy.

Decyzja Rgol

Sprzedawca twierdzi, zresztą jak prawie zawsze, że zauważył granulat SBR, który służy do wypełniania boisk z syntetyczną murawą oraz zabarwienie podeszwy, a to według sprzedawcy niezbity dowód na to, że obuwie było użytkowane niezgodnie z jego przeznaczeniem. Tak, jakby sprzedawca obuwia piłkarskiego nie wiedział, że w tych czasach boiska trawiaste są bardzo często połączone z trawiastymi, a granulat SBR jest obecny praktycznie wszędzie.

Niemniej to nie przeszkodziło sprzedawcy wyciągnąć bardzo logicznego wniosku, który według sprzedawcy polega na tym, że użytkowanie obuwia na murawie natrulanej, czy syntetycznej ma jakiekolwiek znaczenie dla trwałości przyklejenia podeszwy. Warto wiedzieć, że nie ma to większego znaczenia, niezależnie od zastosowanej podeszwy – technologia klejenia pozostaje niezmienna.

Warto również zauważyć, że odklejenie podeszwy wystapiło tylko w prawej półprze. Czyżby Pan Robert grał jedną nogą na sztucznej murawie z granulatem SBR, a drugą na trawie naturalnej?

Odpowiedź marki na reklamację Pana Roberta, która dotyczyła korków adidas

A co na to Adidas – producent?

Mamy tutaj do czynienia z bardzo ciekawym przypadkiem, w którym konsument samodzielnie zwrócił się do producenta z prośba o ocenę tej sytuacji. Chociaz sprawa dla wszystkich, no może poza sprzedawcą, jest oczywista to zdanie wyrażone przez samego producenta, jest bardzo ważne. Adidas nie mógł stwierdzić inaczej, że w reklamacja w rgol powinna być uznana i w wadliwych korkach występuje problem z jakością.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Treść zgłoszenia
Dodaj zdjęcia - minimum 2

Po wysłaniu formularza poczekaj aż wyślą się dokumenty,  powyżej pojawi się potwierdzenie, a kopię otrzymasz na maila.

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Wybierz sprawę
Treść zgłoszenia

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Wyślij zgłoszenie do 15 października.
Koszt opinii

150

100 zł