Shoehorn, czyli łyżka do butów

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Spis treści

Prosta historia łyżki do butów okiem rzeczoznawcy obuwia

Historia łyżki do butów

Łyżki do butów to niepozorny gadżet, który można spotkać w niemal każdym domu. Historia tego narzędzia sięga późnego średniowiecza, wówczas łyżki wykonywano z rogów zwierząt, ich kości a nawet racic. Początkowo łyżki do butów wykonywano prosto i tak, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę. Jednak z czasem nastąpiła ewolucja estetyczna tego prostego przedmiotu. Wykonywano łyżki zdobione, grawerowane, malowane, które dzisiaj są małymi dziełami sztuki.

Współcześnie łyżki do butów wykonuje się z plastiku, drewna, metali jak i tradycyjnie z rogów zwierzęcych np. krowich.

Zastosowanie

Dzisiaj, jak wynika z moich obserwacji łyżka do butów jest używana przez bardzo mały procent społeczeństwa, świadczą o tym przede wszystkim liczne i różnorakie uszkodzenia cholewki w miejscu pięty. Każda osoba, która chce znacząco wydłużyć żywotność swoich butów i utrzymać je w należytym stanie powinna za każdym razem używać łyżki do butów.

Ten skromny gadżet ma za zadanie ułatwić nam wzuwanie stopy i zakładanie obuwia, ale czy tylko? Otóż każdorazowe stosowanie łyżki zapobiegnie zagniataniu tylnych krawędzi cholewki, uszkadzaniu i wydzieraniu podszewki i wypełnień stosowanych w obuwiu przez co pozytywnie wpłynie na proces eksploatacji butów i pozwoli na dłuższe cieszenie się ich walorami estetycznymi. Dlatego też gorąco zachęcam każdego z nas, każdego użytkownika obuwia do wyciągnięcia swoich łyżek z domowych zakamarków, a jeśli jeszcze jej nie macie – koniecznie kupcie!

Najczęstsze powody odrzucenia reklamacji butów

Jako rzeczoznawca obuwniczy często spotykam się z oddalaniem reklamacji butów na podstawie zarzutu o nieużywaniu łyżki obuwniczej. W mojej ocenie sam fakt uszkodzenia podszewek lub zapiętków nie wskazuje na to, że akurat tej użytkownik nie stosował łyżki obuwniczej.  Co więcej brak jest bezpośredniego związku przyczynowo – skutkowego w tym zakresie. Uszkodzenia w postaci przetarcia lub rozdarcia materiałów podszewkowych najczęściej wynikają z wady materiału lub zastosowania surowca niskiej jakości.

Ocena reklamacji obuwia

Znaczna większość reklamacji związana z uszkodzeniami, o których wspomniałem powyżej kończy się ich odrzuceniem i w 99% przypadków jest to słuszne, jednak nie zawsze. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoja reklamacja została odrzucona słusznie to zapraszam do kontaktu, jako rzeczoznawca obuwia dokonam bezpłatnej wstępnej oceny butów i odpowiem na najważniejsze pytanie: czy warto jest napisać odwołanie od nieuznanej reklamacji.

shoehorn to z języka angielskiego łyżka do butów zdjęcie przedstawia cztery mosiężne łyżki do butów

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Treść zgłoszenia
Dodaj zdjęcia - minimum 2

Po wysłaniu formularza poczekaj aż wyślą się dokumenty,  powyżej pojawi się potwierdzenie, a kopię otrzymasz na maila.

Zapisz mnie na kurs!

Moje dane

Zgłoszenie

Wypełnij poniższy formularz i wyślij Swoje zgłoszenie.

Informacje kontaktowe
Wybierz sprawę
Treść zgłoszenia

SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

Wyślij zgłoszenie do 15 października.
Koszt opinii

150

100 zł