Wada skóry licowej – pływające lico

Opis klienta: zmarszczenie materiału na czubku w prawym bucie

Otowice

Czas użytkowania: 9 miesięcy

Złożona przez klientkę reklamacja dotyczy odstawania lica od dermy, jest to tak zwany efekt pływającego lica, który ujawnił się w ciągu niecałych 2 miesięcy użytkowania.

Poniżej zamieszczam odpowiedź sprzedawcy

„(…)pęcherze oraz rozklejenia przy podeszwach powstały na skutek intensywnej eksploatacji oraz braku odpowiedniej i systematycznej konserwacji(…)”

Odwołanie od odrzuconej reklamacji

W wyniku oględzin przedstawionego obuwia okazało się, że wada przyszwy jest wadą ukrytą skóry naturalnej licowej. Wad ujawniła się w postaci odstawania lica od dermy, czyli skóry właściwej. Występowanie tej wady nie zawsze wyklucza obuwie z użytkowania, duże znaczenie ma miejsce ujawnienia wady oraz jej zakres. W opisywanym przypadku mamy do czynienia z odstawaniem dużym i w dodatku na przyszwie. Byty z tak dużą wadą skóry naturalnej licowej nie powinny przejść etapu kontroli jakości w produkcji.

plywajace-lico-odrzucona-reklamacja-wzor-odwolanie-od-odrzuconej-reklamacji-reebok-adias-nike-hooka
Wada-nieistotna-reklamacja-adidas-rzeczoznawca-obuwia-uznanie-reklamacji-odrzucona-reklamacja-buwia-odwołanie-od-reklamacji-butów-odrzucona-reklamacja-obuwia-uszkodzenie-mechaniczne-odmowa-reklamacji-obuwia-odrzucona-reklamacja-obuwia-uszkodzenie-mechaniczne